نمایشگاه عروسک‌های ایرانی

شرایط شرکت عروسک‌ها در پنجمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی اعلام شد
عروسک‌سازان در چهار بخش می‌توانند در جشنواره حضور یابند که بخشی از آن در قالب اقتصادی (فروش) و بخشی دیگر با هدف رقابت و معرفی آثار است.

به گفته‌ حموله، عروسک‌سازان و طراحان عروسک‌های ایرانی می‌توانند در بخش نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت اسباب‌بازی و با مراجعه به سایت http://irantoyfestival.ir/ ثبت نام کنند

در همین حال، در بخش نمایشگاه عروسک‌های ایرانی، هر عروسک‌ساز می‌تواند یک نمونه از اثر خود را به همراه شناسنامه‌ عروسک برای اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کند. تا پس از بررسی و انتخاب از سوی این اداره‌کل، عروسک‌های منتخب در نمایشگاه عروسک‌های ایرانی به نمایش درآیند. براساس گفته‌های مدیرکل سرگرمی‌های سازنده‌ کانون، عروسک‌سازان و صاحبان عروسک‌ها می‌توانند در بخش نمایشگاه ترویجی پنجمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی با دیگران مشارکت و به‌صورت گروهی حضور داشته باشند برای این منظور نیز باید پیش از این در بخش ترویجی این نمایشگاه ثبت نام کنند.

در این جشنواره، غرفه‌ای نیز ویژه‌ فروش عروسک‌ها طراحی شده است که علاقه‌مندان باید چند روز قبل از آغاز جشنواره مسئول این بخش هماهنگی ‌لازم را انجام دهند تا عروسک‌ها در بخش فروش قرار گیرند.

گفتنی است پنجمین جشنوراه‌ ملی اسباب‌بازی در دی‌ماه برگزار می‌شود و طراحان و صاحبان عروسک‌ها با پرکردن فرم‌های مربوط شورای نظارت بر اسباب بازی در دبیرخانه‌ این رویداد، می‌توانند ضمن ثبت عروسک‌های خود آنها را در بخش رقابتی جشنواره نیز شرکت دهند.

گفتنی است جشنواره امسال نگاه ویژه ای به عروسک های ایرانی خواهد داشت. پایان آبان‌ماه،آخرین فرصت برای شرکت در موارد اعلام شده است و دبیرخانه‌ جشنواره در اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده‌ کانون در خیابان وزرای تهران است.

عروسک‌سازان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 88085816 دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی تماس بگیرند