پوستر ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باتوجه به شرایط کنونی جهان و تاکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با نمادی از ماسک بر نشان جشنواره منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فربُد تعالی طراح این پوستر در زمینه‌ی عناصر استفاده شده در طراحی این اثر گفت‌: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا نماد اصلی جشنواره را با ماسک پزشکی طراحی‌کردیم.
او افزود: این طراحی با هدف تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ادای احترام به تلاش کادر درمانی کشور و ترویج، توسعه و یادآوری این شیوه‌نامه‌ها صورت گرفت.
تعالی هم‌چنین با اشاره به شعار «آینده را باید ساخت» یادآور شد: امیدبخشی را با به پرواز در آوردن شعار جشنواره در بالای پوستر  طراحی کردم تا احساس امید و خوش‌بینی به آینده‌ای روشن را پس از گذر از این دوران برای مخاطبان ایجاد کنم.
طراح پوستر ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون در زمینه دیگر عناصر استفاده شده در این طراحی خاطرنشان کرد: رُبان‌هایی که در فضا قرار داده شده و اسباب‌بازی‌های مختلف همه نمادها و نشانه‌هایی برای ایجاد حس جاری در این رویداد فرهنگی است.
وی هم‌چنین اظهار امیدواری کرد جشنواره‌ی پرباری را این بار در فضای مجازی تجربه کنیم و با گذار از این دوران کنونی با امید برای ساختن آینده‌ای روشن برای کودکان سرزمینمان قدم برداریم.
یادآوری می‌شود ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه به شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جامعه، به‌صورت مجازی و فرآیندی و در چند مرحله به‌شکل گام به گام در حال برگزاری است.